تبلیغات
کوه قارون - مجموعه ی روستاهای سادات حسینی
کوه قارون
اطلاعات و تصاویر مربوط به کوه زیبای قارون (gharoon Mountain)
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 اردیبهشت 1390

سفر به شهرهای ایذه و دهدز و لذت بردن از طبیعت زیبای این مناطق عادت هر ساله ی من شده است و در این راه بسیاری از اعضای خانواده نیز معمولا با من همراه هستند.

و اما این بار تجربه ای جدید و برنامه ریزی نشده از قبل برایمان پیش آمد. ابتدا فقط قصد ما دیدار از روستاهای سادات حسینی و مشخصا روستای فالح بود. اما در نهایت سر از شیوند در آوردیم.

روز اول از اهواز و از طریق جاده (قدیمی) اهواز - ماهشهر و با گذشتن از سه راهی هفتکل به سمت شهرهای باغملک، ایذه و دهدز رفتیم. از دهدز و از طریق یک راه فرعی زمینی به سمت محل سوار شدن به بارج رفتیم. مسیر بسیار زیبا و بهاری و سرسبز بود. کوه ها و تپه های فراوان و سبز، بین دهدز تا ساحل دریاچه ی سد کارون ۳ را فراگرفته بود.

در میانه ی راه از به اصطلاح "شهرک گردشگری زراس" دیدن کردیم که تنها اتاقک هایی فلزی بود و چند و چادر و سرویس بهداشتی که خب البته از هیچ چیز بهتر است. البته ما استفاده از طبیعت بکر اطراف را به اسکان در آن به اصطلاح شهرک ترجیح دادیم...... البته با رعابت تمام جوانب لازم در استفاده از طبیعت و مثل همیشه با تذکرهای وقت و بی وقت و حوصله سر بر من، از آلوده نمودن محیط و از بین بردن گیاهان و گلها و درختان خودداری کردیم و نهار را صرف نموده و پس از گرفتن چند عکس (که یکی از آنها را مشاهده می کنید) به طرف سادات حسینی حرکت کردیم.

منظره ی دریاچه سد کارون ۳ و بخشی از روستاهای سادات حسینی، دید از کنار شهرک گردشگری زراس (نگاه به جنوب غربی) تهیه شده از مجموع ۱۰ عکس به روش پانوراما

عکس از: عباس علیزاده

تاریخ عکاسی: ۵/۱/۱۳۸۹

محل های مورد اشاره در متن و مسیر طی شده از فالح به شیوند

شب را در روستای فالح و در منزل یکی از آشنایان (که بنده خدا خودش حضور نداشت، و مادر و برادرش، بدون اینکه ما را بشناسند، زحمت پذیرایی از ما را متحمل شدند) ماندیم. و صبح برای پیاده روی به دره ی رودخانه ای که از کنار از روستای فالح می گذرد رفتیم و در این راه از میان باغهای انار بسیار زیبا و جویبارهای روان و پاک که یادآور توصیف قرآن از بهشت است (جنات تجری من تحتها الانهار) و گندمزارهای سرسبز عبور نمودیم.

و اما بخش پیش بینی نشده ی سفر ما، این بود که پس از مطلع شدن از وجود مسیر زمینی بین سادات حسینی و شیوند، تصمیم گرفتیم این مسیر را طی کرده و به شیوند برویم. مسیری خاکی به طول ۱۴ کیلومتر که آن را با ۴ خودرو، متشکل از ۳ خودروی پژو و یک پراید طی نمودیم و در طول مسیر بارها کف خودروها با زمین مهربان آن منطقه آشنا شد و سرنشینان مجبور به پیاده شدن از خودرو شدند.ارسال توسط سید حامد حسینی فالحی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر سنجی درباره وبلاگ کوه قارون؟

پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی